لطفعلی سیلانی

مدرس: آواز ایرانی و سنتی

درباره استاد لطفعلی سیلانی

لطفعلى سیلانى در سال 1335 خورشیدى در شاهرود از توابع خلخال دیده به جهان گشود. پدر وى كه خود از صدایى خوش برخوردار بود و با ردیف‌‏ها و گوشه‏‌هاى موسیقى ایرانى آشنایى كامل داشت، وى را تحت تعلیم خود گرفت و آنچه در توان داشت به فرزند خود آموخت.

ولى در سال 1347 براى تحصیل علم موسیقى و كسب فیض از مكاتب مختلف و گوناگون اساتید موسیقى سنتى به تهران نقل مكان كرد و پس از تعلیم نزد چند استاد، در سال 1347 نزد شادروان استاد اسماعیل مهرتاش رفت و تا اواخر عمر استاد از محضر وى بهره ‏ور شد (٩سال) و رديف كامل آوازى (مكتب تهران) را نزد ايشان در جامعه باربد به اتمام رسانيد (رديف عبدالله خان دوامى يا رديف دوامى).

لطفعلى سیلانى پس از فوت استاد مهرتاش به مركز حفظ و اشاعه موسیقى سنتى رفت و پس از آن به هنرستان موسیقى راه یافت و در كلاس استاد كریم صالح عظمى مشغول تحصیل علم موسیقى گردید و مكتب تبريز را نزد ايشان به اتمام رسانيد. سپس در برنامه ‏هاى مختلف موسیقى شركت فعال نمود.


از جمله:

  • كنسرت با گروه نغمه در سال ٧١ در تالار وحدت به سرپرستى جناب استاد محمود تاجبخش

  • كنسرت در خارج از كشور با غلامرضا مشايخى و استاد قريشى و يحيى

  • كنسرت با گروه گريلى در سال ٧٧ در فرهنگسراى گلستان به سرپرستى استاد پيوست و ابراهيم نقديان
  • و همچنين در اواخر دهه هفتاد و اوايل دهه هشتاد اجراى زنده در شبكه هاى تلويزيونى شبكه يک و شبكه جام جم داشتند.

وى در حال حاضر در حال جمع آورى و حفظ و اشاعه رديف آوازى، به صورت حرفه‌اى براى هنرآموزان به صورت مستر كلاس و علاقه‌مندان به رديف و رديف‌دانى است.

روزهای حضور در آموزشگاه گریلی:

  • یکشنبه

ثبت نام دوره