موسیقی استرس را کاهش می دهد و به خوردن کمتر کمک می کند

  • موسیقی می تواند استرس را کاهش دهد

مدت‌هاست که گفته می‌شود موسیقی می‌تواند به کاهش یا مدیریت استرس کمک کند. روندی را در نظر بگیرید که بر روی موسیقی مدیتیشن متمرکز شده است تا ذهن را آرام وایجاد آرامش کند. خوشبختانه، این یکی از روندهایی است که توسط تحقیقات پشتیبانی می شود. گوش دادن به موسیقی می تواند راهی موثر برای مقابله با استرس باشد.

در یک مطالعه در سال ۲۰۱۳، شرکت کنندگان در یکی از سه وضعیت قبل از قرار گرفتن در معرض یک عامل استرس زا شرکت کردند و سپس تست استرس روانی-اجتماعی را انجام دادند. برخی از شرکت کنندگان به موسیقی آرامش بخش گوش دادند، برخی دیگر به صدای موج آب گوش دادند و بقیه هیچ محرک شنیداری دریافت نکردند.

نتایج نشان داد که گوش دادن به موسیقی بر پاسخ استرس انسان، به ویژه سیستم عصبی خودمختار تأثیر دارد. کسانی که به موسیقی گوش داده بودند پس از یک عامل استرس زا سریعتر بهبود یافتند.

  • موسیقی می تواند به شما کمک کند کمتر غذا بخورید

یکی از شگفت‌انگیزترین فواید روانی موسیقی این است که ممکن است ابزاری مفید برای کاهش وزن باشد. اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید، گوش دادن به موسیقی ملایم و کم کردن نورچراغ ها ممکن است به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.

طبق یک مطالعه، افرادی که در رستوران های کم نور که در آن موسیقی ملایم پخش می شد غذا می خوردند، ۱۸ درصد کمتر از افرادی که در رستوران های دیگر غذا می خوردند، غذا می خوردند.

محققان پیشنهاد می کنند که موسیقی و نور به ایجاد یک محیط آرام تر کمک می کند. از آنجایی که شرکت‌کنندگان آرام‌ تر و راحت ‌تر بودند، غذای خود را آهسته ‌تر مصرف کردند وبیشترمتوجه زمانی که احساس سیری میکنند، بودند.

ممکن است این کار را با پخش موسیقی ملایم در خانه در هنگام خوردن شام انجام دهید. با ایجاد یک محیط آرامش بخش، ممکن است به احتمال زیاد آهسته غذا بخورید و بنابراین زودتر احساس سیری کنید.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Style switcher RESET
Body styles
Color scheme
Background pattern
Background image