چرا باید همیشه با موسیقی ورزش کنید؟

آیا نمی­توانید بدون موسیقی ورزش کنید؟ شما تنها نیستید و در نتیجه احتمالاً سالم‌تر هستید. فواید ورزش با موسیقی را در ادامه مطلب بخوانید.

  • سخت­تر کار خواهید کرد!

وقتی آهنگ مورد علاقه‌تان شروع میشه، آیا در گام‌هایتان نیروی بیشتری احساس می‌کنید؟

به دلیل اینکه موسیقی باعث میشه مسافت طولانی­تری را بدوید، بیشتر رکاب می­زنید و سریع‌تر شنا کنید. اغلب حتی بدون اینکه متوجه شوید. کاستاس کاراجورگیس از دانشگاه برونل لندن، دانشکده ورزش و آموزش، در مقاله ای که در سایت acefitness.org منتشر شده، بیان کرد: در واقع، “موسیقی مانند یک داروی قانونی برای ورزشکاران است. “این می­تواند سعی و تلاش را به طور قابل توجهی کاهش دهد و استقامت را تا ۱۵ درصد افزایش دهد.”

  • کاهش درد

در یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ از دانشگاه مک گیل، محققان نوشتند: “ظاهرا گوش دادن به موسیقی، نیاز به داروهای مخدر را در زمان درد پس از عمل کاهش می­دهد.” در حالی که موسیقی جایگزین دارو به منظور مدیریت درد مزمن نیست، فقط ممکن است حواس شما را از دردهای معمولی حین ورزش منحرف کند. بنابراین، شما به احتمال زیاد تمرین خود را به پایان می­رسانید.

  • به طور طبیعی شادی را بیشتر خواهید کرد!

موسیقی به طور طبیعی دوپامین را افزایش می­دهد، انتقال دهنده عصبی که سیستم پاداش مغز شما را هدایت می­کند. گوش دادن به موسیقی در حین تمرین می‌تواند به شما دوپامین بدهد و در نتیجه احساس خوب بودن داشته باشید. در عین حال، ورزش سروتونین (یک انتقال دهنده عصبی تقویت کننده خلق و خو) را افزایش می­دهد، بنابراین این ترکیب برای هورمون­های شادی شما معجزه می­کند.

  • استرس و اضطراب را کاهش دهید!

گوش دادن به موسیقی مناسب در طول یک کلاس کششی یا یوگا (موسیقی و شعر ملایم یا بدون کلام) می­تواند به شما کمک کند تا آرام شوید و تا انتهای روز ریلکس باشید. و طبق بررسی منتشر شده در سال ۲۰۱۳ در مجله  Trends in Cognitive Sciences، گوش دادن به موسیقی می تواند سطح استرس را کاهش دهد.

منبع: وبسایت besthealthmag.ca

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Style switcher RESET
Body styles
Color scheme
Background pattern
Background image